Порада Євгена Пенцака: Україна для заходу як «чемодан без ручки»

Євген Пенцак (191) 04 Серпень'09

Теги: МВФ, курс валют, валюта, портфель інвестицій, фондовий ринок, інвестиції, Євген Пенцак

Інформаційний фон тижня: оптимізм світових фондових ринків продовжується, виникаючі економіки демонструють фантастичне зростання, істотне пожвавлення на фондовому ринку України, рекордне падіння долара відносно євро, передвиборна боротьба впливає на очікування українських інвесторів.

Літо – пора відпусток, відпочинку та роздумів перед новим «інвестиційним сезоном». Цього року середина літа виявилась неспокійною: штормить валютний ринок, неспокій у банківському секторі … Сьогодні погода у Львові демонструвала свою силу, вказуючи на нашу безпомічність у боротьбі зі стихією. Так само й безпомічні інвестори, коли спостерігають стихійні бурі на фондових і валютних ринках.

Нічого позитивного не видно в економіці України, але довіра росте. Разом з довірою зростають інвестиції, ростуть українські фондові індекси. А разом з індексами зростає довіра інвесторів. Коло замкнулося – дно кризи пройдено! «Налітай подешевіло, була гривня – стало дві!» Завтра буде три, а післязавтра – чотири.

Настав час надувати нову бульбашку. І дути треба всім, щоб «не опинитись чужим на цьому святі життя». І всі дують. Дує МВФ, надаючи нові транші кредиту Україні, дує уряд позитивну динаміку макроекономічних показників, надувають щоки інвестиційні банкіри, надувається НБУ облігаціями уряду, населення надувається валютою, щоб не проколотися, як минулої осені. Патріарх Московський і всієї Русі Кирило також щось надихає в Україні … Дуже вже його темпоритм нагадує кремлівських товаришів Путіна та Медведєва.

Долар досягнув дна – $1,44 за 1 євро. Китай далі поповнює свої золото-валютні резерви держоблігаціями США. «Валити» долар нікому не вигідно, це все одно, що рубати сучок, на якому сидиш.

Новий генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен заявив, що Україна ще не готова до членства в НАТО. Україна ще не готова до членства в Євросоюзі. Їм і своїх членів вистачає. Україна для заходу як «чемодан без ручки»: і нести важко і кинути шкода. А до якого «членства» Україна готова?! Що нам дадуть нові вибори президента чи Верховної Ради? Від перестановки членів сума не змінюється, - каже одна з аксіом математики. Ось з таким сумбуром в голові зустрічаю останній місяць літа.

Потрібне перезавантаження. Чого нам, українцям, бракує, щоб бути самодостатньою нацією, державою і не думати про членство? Виграємо пісенні конкурси, спортивні змагання, маємо прекрасних науковців, що працюють в провідних університетах світу, відомих на весь світ лікарів, програмістів … Бракує національної ідеї, що могла б об’єднати і схід, і захід. Ідеї, яка заполонила б наші серця та надихнула новою енергією.

Повернемося до справ грішних. Як вигідно розбагатіти у бархатний сезон 2009?

Золото-валютний портфель продовжуємо тримати у співвідношенні:

  • 35% - у гривнi,
  • 30% - у доларi,
  • 30% - у євро,
  • 5% - у готiвковому чи безготiвковому золотi.

Думаю, що стрімкої девальвації гривні зараз не буде. Все буде валитись поступово: 1 вересня 2009 – 8 грн. за долар, 1 жовтня – 8,30 грн., 1 листопада – 8,6 грн., 1 грудня – 9 грн. Проте й тримати повністю кошти в іноземній валюті також не раджу.

Якщо дозволяють фінансові ресурси, рекомендую вкластися в український металургійний та хімічний сектори економіки, зокрема Азовсталь та Стірол, а також у акції найбільш стабільних українських банків Райффайзен Банк Аваль та Укрсоцбанк (навіть на фоні чергової банківської кризи в Україні).

Усім читачам бажаю гарного літнього відпочинку та успіхів у інвестиційному бізнесі!Прохання Адміністрації сайту:
Якщо Вам сподобалась ця статя, будь ласка, відправте її лінк своїм друзям та партнерам - підтримайте розвиток аудиторії проекту! Дякуємо.

Дивись також:

Думки посеред тижня: індуктивні та дедуктивні методи дослідження фондових ринків

Дуже часто мені доводиться дискутувати про застосовність тих чи інших фінансових теорій до поточного аналізу ринків, здійснення на його основі прогнозів та інвестиційних рішень. Ще частіше мені доводилось спостерігати за суперечками теоретиків і практиків на фінансовому підґрунті. Мене завжди дивувало, чому вони сперечаються? Науковці та дослідники використовують загальноприйняті моделі, що описані в усіх класичних підручниках, їх знає кожен магістр з фінансів. Чому висновки цих моделей не подобаються практикам?

Коментарі:

gost99 05/08/2009 11:20

Для Volodymyr.
Цікаве у нас з вами спілкування. На моє, щодо основної проблеми українців ви просто погоджуєтесь, без всяких коментів. А по темі, яку я вважаю взагалі недоречною тут, ви стільки написали?

asuper 06/08/2009 11:09

Так, нема сумнівів, що гривня падатиме. Опуститься вона до 9 грн/дол., а може й нижче. Як Ви вважаєте, чи повернеться вона за часом (через півроку-рік) до нинішнього рівня (7.5-8 грн/дол) ?

Volodymyr 05/08/2009 11:00

Згоден, що центру немає, але ФРС - ЛИШЕ виконавець, вона робить готівку у відповідь на безготівкове замовлення, "просто так" вона готівку робити не буде - її ніхто не візьме.
А поведінку патріарха Московського і всієї Русі Кирила все ж таки ДУЖЕ важко пояснити, якщо розглядати його як виразника волі того, чия іскра є у кожному, однак доволі просто та логічно, якщо поглянути с боку "годуючо-караючої" руки за місцем проживання. :(
"Відкиньте усі неможливі пояснення, і те, яке залишиться - буде істиною." з одного з творів про Шерлока Холмса, А. Конан-Дойль.

gost99 04/08/2009 23:09

1.Чого нам, українцям, бракує ?
- В Україні відсутній єдиний центр, який би генерував дух українства.
-Україну захопив паразит, який не дає сформуватись такому центру.
2.Настав час надувати нову бульбашку
Основним світовим генератором ліквідності є ФРС. А МВФ лише інструмент, по нав'язуванні доларової заборгованості. Бульбашки дує ФРС.
3.Вважаю, що згадувати тут Святійшого Патріарха недоречно.

змінений: 05/08/2009 11:02, відповісти
pentsak@kmbs.com.ua 12/08/2009 20:32

[asuper]:
Я не думаю, що гривня повернеться до 7,5 грн., якщо вона впадке до 10 грн. Прогнозувати на пів року чи рік вперед справа невдячна. Все залежатиме від політики уряду. Криза - оптимальний для збалансування витратної частини. Якщо надалі триватиме політика популізму і залучення кредитів, то гривня тільки падатиме.

Додати коментар
RedTram Україна