Порада Євгена Пенцака: стратегічна гра у «наперстки» з електоратом

Євген Пенцак (191) 01 Липень'09

Теги: курс валют, нерухомість, фондовий ринок, Євген Пенцак

Інформаційний фон тижня: повний абсурд владної вертикалі України, рекапіталізація проблемних українських банків затягується у проблемну петлю, стагнація світових фондових ринків, а також фондового ринку України, почалось падіння сировинних ринків, хороші прогнози агробізнесу.

Про політику. Країна вже готова до передвиборних кампаній кандидатів на посаду президента України. На жаль я не бачу, щоб кандидати пробували будувати системні програми, готувати команди чи розробляли щось на зразок нової партійної ідеології. На цьому тижні жорстке протистояння Секретаріату Президента та Кабінету Міністрів перерве місія Міжнародного Валютного Фонду, перед яким потрібно слухняно опустити очі і випросити черговий транш. Кількість кандидатів на посаду президента зростає, а корисних та практичних рішень немає. Знову буде боротьба компроматів та взаємних звинувачень.

Недавно Києво-Могилянську бізнес школу відвідав черговий кандидат – Анатолій Гриценко. Загалом, його презентація сподобалась, говорив багато правильних речей: енергозбереження, модернізація виробництва, нові технології, сучасна освіта, ефективні збройні сили тощо. Він наполягав на негайному прийнятті радикального закону про боротьбу з корупцією. З його слів я зрозумів, що жодне питання, жодне держзамовлення в Україні не вирішується без відповідної протекції та лобізму. Не виключення і тотальна корупція в збройних силах, торгівля землею і т.п. Анатолій Гриценко наводив цікаві факти діяльності й попередніх урядів, які продавали українські інтереси в переговорних процесах з російським Газпромом. Таке враження, що кінця і краю цьому не буде в Україні. Можливо краще об’єднатись Гриценку, Яценюку, Тігипко, Луценко, ніж звинувачувати один одного? Проте у кожного свої інтереси, цілі, замовлення, досвід тощо.

Мене тільки дивує МВФ, як можна позичати «тотальним банкрутам». Якщо ви виставляєте вимоги до дефіциту бюджету, то вимагайте їх дотримання. Інакше ви свідомо заводите Україну до банкрутства. Якби хтось з МВФ давав кошти зі своєї кишені, то він би 10 разів подумав, чи воно того вартує. Під що вони кредитують? Під робочу силу молодого покоління України, яким прийдеться повертати борги. Невже країна повинна постійно жити передчуттями нових виборів?! Що це за гра в хованки уряду зі статистичними даними?

Про фондовий ринок та банки. На фондовому ринку продовжується літня корекція. Думаю, що повільне падіння ринку продовжиться до середини серпня. Золото впало в ціні з 945 доларів до 925 доларів за тройську унцію услід за невеликим падінням сировинних ринків. Нацбанк заборонив видачу валютних кредитів комерційним банкам з деякими винятками. Обмежувати валютне кредитування потрібно було у 2006-2008 роках відповідними регулятивними вимогами щодо обсягів резервування під такі кредити. А зараз це вже не матиме відповідного ефекту. Як повернути населенню заморожені тимчасовими адміністраціями банків депозити? Чому про це не болить голова у НБУ. Потрібно банкрутувати банки, що не здатні виконувати своїх зобов’язань, а їх активи розпродавати і повертати депозити.

Не видно причин для активізації ринку нерухомості. Стагнація продовжується. Гарні перспективи у цьому році має сільське господарство. Я не думаю, що будуть суттєві зміни курсів долара та євро відносно гривні впродовж місяця.

Золото-валютний портфель продовжуємо тримати у співвідношенні:

  • 35% - у гривнi,
  • 30% - у доларi,
  • 30% - у євро,
  • 5% - у готiвковому чи безготiвковому золотi.

Відомий фахівець з ризик-менеджменту, Пітер Бернстайн, у своїй книзі «Фундаментальні ідеї сучасного світу: еволюція» пише:

«… ми реально не знаємо, що нас чекає у майбутньому. Ризик у нашому світі – це не що інше, як невизначеність рішень, які будуть приймати інші, та рішень у відповідь, які прийматимемо ми… Ринкові ціни не тільки формуються на основі інформації, але й переносять її від інформованих інвесторів до не інформованих, а деколи навпаки».

Українські ж неінформовані агенти затаїлися, чекаючи подальшого падіння нерухомості та нового витка банківської кризи, а також непередбачуваних наслідків президентських виборів!Прохання Адміністрації сайту:
Якщо Вам сподобалась ця статя, будь ласка, відправте її лінк своїм друзям та партнерам - підтримайте розвиток аудиторії проекту! Дякуємо.

Дивись також:

Думки посеред тижня: індуктивні та дедуктивні методи дослідження фондових ринків

Дуже часто мені доводиться дискутувати про застосовність тих чи інших фінансових теорій до поточного аналізу ринків, здійснення на його основі прогнозів та інвестиційних рішень. Ще частіше мені доводилось спостерігати за суперечками теоретиків і практиків на фінансовому підґрунті. Мене завжди дивувало, чому вони сперечаються? Науковці та дослідники використовують загальноприйняті моделі, що описані в усіх класичних підручниках, їх знає кожен магістр з фінансів. Чому висновки цих моделей не подобаються практикам?

Коментарі:

demitsuria 01/07/2009 11:36

Євгене, як на вашу думку - що буде врешті решт із банком "Надра" та його вкладниками? Рекапіталізують банк чи ні, а може визнають банкрутом, і чи отримають вкладники свої гроші, тощо

змінений: 01/07/2009 12:26, відповісти
ML 02/07/2009 00:31

Стаття сподобалась.
Цікавий погляд на причини, чому нав'язують кредити МВФ тут:
http://knukim.kiev.ua

pentsak@kmbs.com.ua 08/07/2009 15:27


[demitsuria]:
На мою думку "Надра" визнають банкрутом, але будуть "тягнути" з цим рішенням до останнього, бо повертати борги банку за депозитами прийдеться. Зараз НБУ грає з комерційними банками в "одну руку", бо НБУ не хочеться визнавати своєї вини, як регулятора, щодо необдуманого кредитування комерційними банками в іноземній валюті протягом 2006-2008 років.

Додати коментар
RedTram Україна