Порада Євгена Пенцака: захистимо своє інвестиційне тіло від опромінення оптимізмом

Євген Пенцак (191) 17 Червень'09

Теги: портфель інвестицій, ринок, фондовий ринок, Євген Пенцак

Інформаційний фон тижня: повністю розбалансована система влади в Україні становить загрозу для національної безпеки країни, почалось падіння світових фондових ринків, а також фондового ринку України.

Про політику. Потрохи країна втягується у передвиборну боротьбу. Боротьбу між популізмом та театральним критиканством, а насправді у боротьбу за доступ до дармових державних ресурсів. Прем’єр далі продовжує списувати проблеми української економіки на світову фінансову кризу, хоча вже всім очевидно, що українська криза – явище доморощене, спричинене неефективною регулятивною політикою НБУ, непродуманою політикою комерційних банків на ринку кредитування фізичних осіб та прогнило корумпованою системою влади від секретаріату президента, депутатів і до міністрів.

В Україні ще є що приватизувати: земля, надра, ліси. В Україні ще є кого обкладати різноманітними податками та давати декому індульгенції на їх сплату. Тільки цього вистачить ще не на одне покоління українських політиків.

Кількість непрохідних кандидатів на вибори президента в Україні зростає, проте не видно їх команд та програм розвитку країни. Знову український виборець опиниться перед вибором кращого серед двох гірших. Вчимось демократії, вчимось розпізнавати правду, реалістично оцінювати обіцянки кандидатів у президенти.

Лукашенко впав у немилість до Росії, бо осмілився захищати інтереси виробників молочної продукції своєї країни. Коли ж ми навчимося захищати свої інтереси не тільки перед росіянами, а й перед «гнилою Європою», що тільки на словах сповідує цінності рівності та взаємоповаги? Поважають сильних і тих, хто вміє сам себе поважати.

Про фондовий ринок. На фондовому ринку почалась літня корекція, як ми й передбачали минулого тижня. Особливо швидко падають акції банківського сектору. Думаю, що повільне падіння ринку продовжиться до середини серпня, а потім може знову розпочатися осіннє ралі. Золото впало в ціні з 955 доларів до 935 доларів за тройську унцію протягом останнього тижня. Як тільки опуститься до 900, то можна буде подумати про його купівлю.

Про ринок нерухомості. Думаю, що ринок нерухомості продовжуватиме падати. Населення перебуває в стані негативних очікувань, які й формуватимуть його подальше падіння цін до листопада-грудня 2009 року.

Золото-валютний портфель продовжуємо тримати у співвідношенні:

  • 35% - у гривнi,
  • 30% - у доларi,
  • 30% - у євро,
  • 5% - у готiвковому чи безготiвковому золотi.

Бажаю всім сонячних днів на інвестиційних пляжах! Пам’ятаймо про захист нашого інвестиційного тіла від надмірного опромінення оптимізмом! Успіх прийде, потрібно лише дуже цього захотіти!  Як каже давнє китайське прислів’я: Поверни своє обличчя до сонця, і тінь падатиме позаду тебе!
 Прохання Адміністрації сайту:
Якщо Вам сподобалась ця статя, будь ласка, відправте її лінк своїм друзям та партнерам - підтримайте розвиток аудиторії проекту! Дякуємо.

Дивись також:

Думки посеред тижня: індуктивні та дедуктивні методи дослідження фондових ринків

Дуже часто мені доводиться дискутувати про застосовність тих чи інших фінансових теорій до поточного аналізу ринків, здійснення на його основі прогнозів та інвестиційних рішень. Ще частіше мені доводилось спостерігати за суперечками теоретиків і практиків на фінансовому підґрунті. Мене завжди дивувало, чому вони сперечаються? Науковці та дослідники використовують загальноприйняті моделі, що описані в усіх класичних підручниках, їх знає кожен магістр з фінансів. Чому висновки цих моделей не подобаються практикам?

Додати коментар
RedTram Україна