Порада Євгена Пенцака: коли долар не падає – його треба опустити

Євген Пенцак (191) 09 Червень'09

Теги: портфель інвестицій, курс валют, нерухомість, НБУ, криза, фондовий ринок, Євген Пенцак

Інформаційний фон тижня: банківський сектор починає падіння, політичні інтриги в Україні тривають, на ринку нерухомості штиль, вартість відпочинку в Україні зростає.

Про політику. Як ми й передбачали, політичні інтриги БЮТ та ПР залишились тільки інтригами, завершившись взаємними звинуваченнями та оправданнями. Гра полягала у виведенні з рівноваги президента в очікуванні на його помилку. Цікаво би було дізнатись про істинну причину провалу переговорів. Можливо втрутились «сильні світу» і насварили пальцем неслухняних політиків. Метод «кнута і пряника» на міжнародному рівні ніхто не відміняв, тим більше у такій скрутній кризовій ситуації в Україні. Арсеній Яценюк хоче змагатися у другому турі з Віктором Януковичем. Цікавою є його роль під час виборів: відволікати електорат Юлії Тимошенко чи створювати майданчик для формування політичної сили, орієнтованої на вибори президента 2015?

Про фондовий ринок. На фондовому ринку очікується літня корекція. Особливо швидко падатимуть акції банківського сектору. Проблемна банківська заборгованість зросла в 10 разів, - кажуть аналітики комерційних банків. Відновлення української економіки розпочнеться з металургійної галузі, а тому інвестиції в акції Азовсталі та Алчевського металургійного комбінату залишаться актуальними і влітку. Загроза політичної нестабільності в Україні, слабкість економіки і банківського сектору призупинили зростання вартості українських єврооблігацій. Золото впало в ціні з 980 доларів до 955 доларів за тройську унцію.

Про ринок нерухомості. Ринок нерухомості продовжує падати. Уже й ціна на нерухомість 4700 грн. за кв. м. в регіонах перестала приваблювати як населення, так і спекулянтів. Очікують подальше падіння цін до 4000 грн. за кв. м. в міру посилення тиску банків на позичальників-забудовників.

Про валюту. Курс євро-долар коливається навколо 1,4 долара за євро. Курс долар-гривня буде залишатися на рівні 7,5 грн. за долар. Думаю, що для пожвавлення економіки НБУ слід би було зараз погратися у «хвилі»: спочатку задати легкий негативний тренд по долару – 10 коп. в тиждень, що зможе пожвавити ринок нерухомості, вливши в нього капітал, що перебуває поза банками, а потім почати скуповувати долари у другій половині серпня, щоб створити «подушку» під осіннє доларове ралі. Волатильність гетерогенного ринку часто провокує гравців до дій.

Отже, золото-валютний портфель продовжуємо тримати у співвідношенні:

  • 35% - у гривнi,
  • 30% - у доларi,
  • 30% - у євро,
  • 5% - у готiвковому чи безготiвковому золотi.

Бажаю всім вдалих фінансових операцій!Прохання Адміністрації сайту:
Якщо Вам сподобалась ця статя, будь ласка, відправте її лінк своїм друзям та партнерам - підтримайте розвиток аудиторії проекту! Дякуємо.

Дивись також:

Думки посеред тижня: індуктивні та дедуктивні методи дослідження фондових ринків

Дуже часто мені доводиться дискутувати про застосовність тих чи інших фінансових теорій до поточного аналізу ринків, здійснення на його основі прогнозів та інвестиційних рішень. Ще частіше мені доводилось спостерігати за суперечками теоретиків і практиків на фінансовому підґрунті. Мене завжди дивувало, чому вони сперечаються? Науковці та дослідники використовують загальноприйняті моделі, що описані в усіх класичних підручниках, їх знає кожен магістр з фінансів. Чому висновки цих моделей не подобаються практикам?

Додати коментар
RedTram Україна