Порада Євгена Пенцака: надійнішою від золота є лише українська урядова коаліція

Євген Пенцак (191) 03 Червень'09

Теги: криза, інвестор, ринок, золото, Євген Пенцак

Інформаційний фон тижня: тривога у банківському секторі триває, продовжуються політичні інтриги навколо формування коаліції БЮТ та ПР, на ринку нерухомості невелике пожвавлення, український фондовий ринок впевнено йде вгору, ціна на золото наближається до максимуму.

Міжнародний Валютний Фонд оцінює падіння економік розвинених країн у 2009 році на 3,8% з нульовим зростанням у 2010 році. Щодо країн що розвиваються прогнози МВФ є оптимістичнішими: зростання на 1,6% у 2009 році і на 4% у 2010 р.

На фоні зростання китайської економіки пожвавилась торгівля на ринках усіх країн з виникаючими економіками. Менеджери інвестиційних фондів, що тримали кошти на депозитах, перевели останнім часом більш ніж 3,8 трильйони доларів у акції, збільшивши їх частку у своїх інвестиційних портфелях більш ніж на 60%. Зрозуміло, що значна частка цих інвестицій йде у виникаючі економіки. «Виникаючі економіки – це єдине місце на землі, де зараз відбувається значний ріст», - кажуть вони.

Значна частина економістів також наголошує про небезпеку утворення нових бульбашок на виникаючих ринках: «Це лише питання часу, коли настане розворот цих ринків». Між цими двома тенденціями знаходимось і ми.

Фондовий ринок України постійно зростає, хоча обсяги торгів залишаються невеликими. Банківський сектор штормить, всі очікують другої хвилі його падіння. Ринок нерухомості не може зрушитися з мертвої точки, спостерігаються лише локальні продажі квартир з 20%-25% дисконтом. Відчувається інфляційний тиск, що не є ще відображеним у офіційній статистиці. Зростає як внутрішній так і зовнішній борг України. Уряд не переглядає прогнозних показників бюджету на 2009 рік, бо може виявитись, що дефіцит бюджету значно перевищить 4%, обумовлених у меморандумі з МВФ. Економічну напругу посилюють повідомлення з Газпрому про припинення поставок газу у разі несвоєчасної сплати за використаний газ Нафтогазом. Єдина розрядка на фоні економічної кризи – політичні інтриги навколо формування нової коаліції між БЮТ та ПР і виборів президента у парламенті.

Західний інвестор вже звик до суперечливих повідомлень з України і не реагує на них зниженням цін на українські євробонди. Вони невпинно ростуть, примножуючи капітал їх власникам. Золото знаходиться на позитивному тренді і скоро може пробити річний максимум. Причиною зростання золота може бути очікування зростання інфляції, великі продажі державних облігацій США та зростання євро відносно долара. Проте ці чинники не є тривкими (за винятком очікування інфляції у США), і незабаром може відбутись корекція цін на золото. Тому продаємо частину золота, знову фіксуючи прибуток.

Отже, ребалансуємо золото-валютний портфель у співвідношенні:

  • 35% - у гривнi,
  • 30% - у доларi,
  • 30% - у євро,
  • 5% - у готiвковому чи безготiвковому золотi.

Успішного всім фінансового тижня!Прохання Адміністрації сайту:
Якщо Вам сподобалась ця статя, будь ласка, відправте її лінк своїм друзям та партнерам - підтримайте розвиток аудиторії проекту! Дякуємо.

Дивись також:

Думки посеред тижня: індуктивні та дедуктивні методи дослідження фондових ринків

Дуже часто мені доводиться дискутувати про застосовність тих чи інших фінансових теорій до поточного аналізу ринків, здійснення на його основі прогнозів та інвестиційних рішень. Ще частіше мені доводилось спостерігати за суперечками теоретиків і практиків на фінансовому підґрунті. Мене завжди дивувало, чому вони сперечаються? Науковці та дослідники використовують загальноприйняті моделі, що описані в усіх класичних підручниках, їх знає кожен магістр з фінансів. Чому висновки цих моделей не подобаються практикам?

Коментарі:

andyyalta 06/06/2009 20:06

За деякими інвестиційними сертифікатами закритих ПІФів підходять терміни їх погашення компаніями з управління активами (емітентами). Як Ви оцінюєте платоспроможність цих компаній (зокрема, КІНТО). Завчасно дякую.

змінений: 06/06/2009 20:08, відповісти
pentsak@kmbs.com.ua 08/06/2009 08:44

Багато КУА поправили свій фінансовий стан протягом останніх двох місяців, коли ми спостерігали стрімке зростання фондового ринку. Тому з платоспроможністю відомих КУА не повинно бути особливих проблем. Щодо закритих ПІФів, то тут інша історія. На мою думку, якщо вартість їх сертифікатів набагато нижча від номіналу, то за рішенням самих власників сертифікатів термін їх погашення буде відтерміновано. Щодо КІНТО, то в мене немає сумніву, що ця компанія залишиться на ринку і буде на ньому ключевим гравцем.

Додати коментар
RedTram Україна