Порада Євгена Пенцака: «божевільно солодкі» гроші замінять тверезо терпкі

Євген Пенцак (191) 26 Травень'09

Теги: ринок, Євген Пенцак, інвестор, криза, кредит, нерухомість, НБУ, депозит

Інформаційний фон тижня: банкіри занепокоїлися можливістю фізосіб не повертати іпотечні кредити до закінчення кризи, «перший пішов» на ліквідацію, друга хвиля банківської кризи очікується на осінь, починаємо відчувати дно ринку нерухомості.

За результатами травневого соціологічного опитування аналітичної групи «Центр»: намір розмістити свої гроші на депозитах у банках мають лише близько 7% опитаних, не мають — 92%.

Цитуємо - головні банкіри країни роблять наступні прогнози:

  1. В перспективі 3-5 місяців вклади населення мають повернутися в банки, психологічно населення не може масово тримати готівку в кишенях: уже сьогодні її більше, ніж можна проконтролювати…
  2. Усі вважають, що криза минає, проте так, як було рік тому, уже не буде, а саме божевільно солодких грошей, які видавалися насамперед населенню у вигляді різноманітних кредитів і вливалися здебільшого у сферу обслуговування та розваг.
  3. Знову ж таки нерідко мають місце непрозорі дії Нацбанку: учора він змушував банки продавати валюту, а сьогодні не хоче її купувати.
  4. Ситуація, що склалася, — це тимчасовий перепочинок, що його нам дала криза, на жаль, корпоративний сектор дедалі гірше й гірше оплачує свої борги… Ми пройшли тільки перший виток кризи, другий буде ближче до осені. Падаючи в яму, ми зачепилися під час польоту за гілку…

Про політику: секретаріат президента штормить, система протікає, а «сантехнік» відкриває каналізаційний шлюз. Взагалі сантехніка бере на роботу начальник ЖЕКу, проводить співбесіду, відбір. Коли сантехнік не відповідає на виклики громадян – його звільняють у перший тиждень, а не чекають три роки. Але зараз це вже немає ніякого значення, ЖЕК скоро приватизують.

Про нерухомість: минулого тижня вдалося відтестувати дно ринку нерухомості. Один забудовник знизив ціни на 25% на квартири у зданому новому будинку, і 6 квартир було продано в межах двох днів. Причому багато бажаючих не встигли скористатись знижкою і придбати житло. Отже, якщо ринок нерухомості продовжуватиме падати по 2% в місяць, то через 10 місяців ціни впадуть на 20% і ринок почне оживати. То чи потрібно чекати 10 місяців, щоб продати збудоване житло? Краще «скинути» ціни зараз, розрахуватися за кредитами та раціонально інвестувати за ставкою 20%-30% річних. Економія очевидна. Хто не встигне продати – той зазнає додаткових втрат в майбутньому.

Про ринки: фондовий ринок України сповільнив свій ріст, золото йде на позитивному тренді. Ринок перебуває в стані очікування розвороту: всі знають що розвернеться – тільки не знають коли. Можливо сьогодні. Рекомендую продавати акції фінансового сектору. Продаємо частину золота, фіксуючи прибуток.

Отже, ребалансуємо золото-валютний портфель у співвідношенні:

  • 30% - у гривнi,
  • 30% - у доларi,
  • 30% - у євро,
  • 10% - у готiвковому чи безготiвковому золотi.

Будьте пильні – в Україні поширюються фінансові піраміди. Не вірте у легкі гроші: 1,5%-3% в день. На чужому нещасті щастя не побудуєш!Прохання Адміністрації сайту:
Якщо Вам сподобалась ця статя, будь ласка, відправте її лінк своїм друзям та партнерам - підтримайте розвиток аудиторії проекту! Дякуємо.

Дивись також:

Думки посеред тижня: індуктивні та дедуктивні методи дослідження фондових ринків

Дуже часто мені доводиться дискутувати про застосовність тих чи інших фінансових теорій до поточного аналізу ринків, здійснення на його основі прогнозів та інвестиційних рішень. Ще частіше мені доводилось спостерігати за суперечками теоретиків і практиків на фінансовому підґрунті. Мене завжди дивувало, чому вони сперечаються? Науковці та дослідники використовують загальноприйняті моделі, що описані в усіх класичних підручниках, їх знає кожен магістр з фінансів. Чому висновки цих моделей не подобаються практикам?

Коментарі:

Barakuda 27/05/2009 17:44

Доброго дня,

1) чи могли б Ви підказати про сенс придбання золота у банках?
(для прикладу, Аваль продає по 300грн. за 1г, а купує за 190грн. за 1г.).
Розрив зовсім не схожий на 7коп. як по USD, наприклад:
Валюта bid ask
USD 7.6225 7.6966

2) які яльтернативні джерела придбання/продажу XAU? (Індана Джонса не пропонувати)))

pentsak@kmbs.com.ua 28/05/2009 09:45

Доброго дня, я не хочу робити безкоштовну рекламу жодному банку, що працює з золотом, але ми проводимо операції з золотом з одним з банків, що Ви знайдете тут http://news.finance.ua/ru/~/1/50/all/2009/05/27/161664 Спред величиною 10 грн. є цілком допустимим. Останню операцію по золоту ми закрили по 233 грн. за гр. Мова йде про золотий рахунок у банку. Існують інші альтернативи придбання золотих сертифікатів, але економія з"явиться при купівлі 100 унцій.

змінений: 28/05/2009 10:52, відповісти
gost99 28/05/2009 23:12

друга хвиля банківської кризи очікується на осінь, починаємо відчувати дно ринку нерухомості.
На мою думку одне твердження протирічить іншому.

pentsak@kmbs.com.ua 29/05/2009 13:31

Дно ринку нерухомості вимірюється у показниках вартості житла - мінус 20-25% до поточної ціни, тобто на рівні 500-550 дол. за кв.м. у регіонах і 800-900 дол. за кв. м. - у Києві. А друга хвиля банківської кризи вимірюється у часовому інтервалі - осінь 2009 р. Зрозуміло, що про іпотечне кредитування на якийсь час потрібно забути. Тобто, я вважаю, що суперечності між твердженнями немає.
Дякую Вам за активність!

Додати коментар
RedTram Україна