Порада Євгена Пенцака: усім антикризові щеплення – більше слухайте урядових повідомлень

Євген Пенцак (191) 12 Травень'09

Теги: портфель інвестицій, акції, єврооблігація, Євген Пенцак, МВФ, інфляція, фондовий ринок

Інформаційний фон тижня: МВФ затвердив надання другого траншу кредиту для України, комерційні банки з тимчасовою адміністрацією все ще залишаються в підвішеному стані, зростає небаченими темпами український фондовий ринок, євробонди українських емітентів продовжують зростати, гривня остаточно стабілізувалась.

В Україні винайшли нові ліки від кризи – потрібно негайно патентувати винахід! Коли від кризи не можна вилікуватись, то її потрібно заговорити. Економічне шаманство потрібно вводити в курси підготовки держслужбовців усіх рівнів. Усі – на безкоштовні антикризові щеплення.

Які тільки показники не зростають у нас в Україні! Падає лише інфляція та безробіття. Одна біда – ціни не слухаються, не піддаються заговорюванню.

«Я прошу активізувати комісії при головах облдержадміністрацій, які завжди працювали й завжди займалися антиінфляційними заходами. Я прошу розглянути по кожному продукту харчування, що конкретно відбувається. Нам необхідно організовувати ярмарки з тим, щоб люди могли раз на тиждень нормально закупити продукти,» – наказує прем’єр.

МВФ затвердив надання довгоочікуваного другого траншу кредиту для України величиною 2 мільярди 800 мільйонів доларів. Це добрий позитивний сигнал для України. Фондовий ринок України очевидно продовжить своє висхідне ралі. Потрібно визначитись з перспективними секторами економіки і почати формування інвестиційного портфеля акцій та єврооблігацій. Незабаром наш оптимізаційний сервіс у регулярному режимі інформуватиме читачів стосовно складу портфеля.

Перерахуємо «економічно обґрунтований» курс долара до гривні на основі порівняння індексів споживчих цін у США та в Україні. Нагадаємо, що на початок 2009 року таким чином порахований курс долара становив 6,76 грн. Тому «вартість» одного долара станом на 1 травня складає:

 

 

Я взяв інфляцію за квітень у США такою самою, як у березні, оскільки реальні дані будуть опубліковані лише 15 травня.

Н. Рубіні, професор економіки Нью-йоркського університету, прогнозує дефляцію у США на наступні кілька років. При відсутності світового попиту він передбачає нарощування виробничих потужностей у виникаючих економіках, зокрема в Україні. А перспективи відновлення економік Європи та Японії він вважає ще меншими, ніж економіки США. Думаю, що світовий капітал продовжуватиме своє входження в Україну, і незабаром може з’явитись нова булька українського фондового ринку. Коли обсяги фондового ринку мізерні, то й легко ним маніпулювати, видаючи бажане за дійсне.

Директор Інституту економіки та прогнозування НАН України Валерій Геєць вказує, що Україна перебуває серед 113 відстаючих країн світу і сьогодні опинилася перед більш ніж очевидною загрозою потрапити до числа 43 квазісуверенних держав. Головною причиною він вважає — «тотальна недовіра в суспільстві до державних інституцій, які виявилися нездатними ефективно виконувати свої функції». Ефективно трансформувавши інститути влади, можна було б вивести з тіні та із готівкових заощаджень населення від 30 до 60 млрд. доларів.

Раціональними думками минулого тижня поділився співголова Ради інвесторів при Кабінеті міністрів Сергій Тігіпко:

«У першу чергу потрібно розібратися зі стратегією. Що робити? Чітко визначити 5-7 пріоритетів, куди рухатись. Треба шукати нові ринки збуту, контролювати витрати державного бюджету, стабілізувати фінансовий сектор. У нас колосально зарегульована економіка: 5 років ми нічим не займалися в плані дерегуляції, тільки погіршували ... Потрібно спростити податкове законодавство: близько 100 податків!
Ніколи не потрібно ставити хрест на країні, кожна країна має шанс.

У нас надзвичайно гарні умови самої країни. У нас є дуже багато плюсів. У нас не вистачає поки одного – колективного розуму, ми не можемо між собою домовитись. Це стара українська хвороба, коли ми не можемо об’єднатися перед обличчям кризи.»

Все правильно, думаю, що погодяться всі. С.Тігіпко пропонує свою допомогу у здійсненні антикризових заходів, намагається «склеїти» коаліційний уряд. Але, на мій погляд, все це більше нагадує старий анекдот:

Троє хлопців випивають у підворітні. До них підходить ще один хлопчина, хоче приєднатися до компанії і каже: «Хлопці, клей маєте?» «Ні, не маємо, відстань» - відповідають вони. Проходить кілька хвилин, знову хлопчина підходить до групи святкуючих і каже: «Хлопці, хлопці, я вам клей приніс!»

Золото-валютний портфель продовжуємо тримати у співвідношенні:

  • 20% - у гривнi,
  • 30% - у доларi,
  • 30% - у євро,
  • 20% - у готiвковому чи безготiвковому золотi.

Потрібно сказати й декілька добрих слів на адресу уряду і, зокрема, прем’єра, яка розпочала боротьбу з ігровим бізнесом. Справді, сором, коли всередині житлових корпусів та шкіл розміщуються ці паразитичні й соціально небезпечні структури. Потрібно їх винести за межі міст і населених пунктів якнайшвидше!

Якщо хочеш відчути ризик і заробити грошей – грай на українському фондовому ринку! Адреналіну вистачить на всіх і надовго!Прохання Адміністрації сайту:
Якщо Вам сподобалась ця статя, будь ласка, відправте її лінк своїм друзям та партнерам - підтримайте розвиток аудиторії проекту! Дякуємо.

Дивись також:

Думки посеред тижня: індуктивні та дедуктивні методи дослідження фондових ринків

Дуже часто мені доводиться дискутувати про застосовність тих чи інших фінансових теорій до поточного аналізу ринків, здійснення на його основі прогнозів та інвестиційних рішень. Ще частіше мені доводилось спостерігати за суперечками теоретиків і практиків на фінансовому підґрунті. Мене завжди дивувало, чому вони сперечаються? Науковці та дослідники використовують загальноприйняті моделі, що описані в усіх класичних підручниках, їх знає кожен магістр з фінансів. Чому висновки цих моделей не подобаються практикам?

Коментарі:

ML 12/05/2009 17:09

Сьогодні зранку весь американський ринок аж почервонів.
Фондовий ринок України здається живе ізольовано.
Чи не здається Вам, що гра на "бульбашці" нагадує риболовлю на танучому льоду? До речі, що говорить модель Марковіца?

Volodymyr 12/05/2009 17:55

Наша риба наразі дихає "в борг", оскільки підприємства потребують валюти для виплат боргів, за газ також потрібно платити валютою, а валютні надходження до країни мізерні. На мою думку, наше збалансоване сальдо зовнішньої торгівлі лише дозволяє нам стояти на доріжці, що несе нас до прірви.

Модель Марковіца показує оживання нашого фондового ринку. І хоча дохідність все ще супроводжується високою ризиковістю (інтервал довіри у очікуваної прибутковості дуже широкий), але з блакитних фішок вже можна скласти інвестиційний портфель.

Потрібно брати до уваги, що фондовий ринок в Україні ще недавно був залежний від кількох великих гравців, які могли його гойдати за бажанням.

Наразі у ПФТС з'явилася альтернатива, Українська Біржа, яка одразу запропонувала РЕПО та роботу без часових лагів.

Хочеться сподіватися, що їх конкуренція підніме рівень фондовго ринку в Україні (а може й дозволить виявити справедливу вартість наших підприємств ;) ).

змінений: 12/05/2009 18:02, відповісти
pentsak@kmbs.com.ua 12/05/2009 19:37

Моя думка: потрібно негайно входити на наш фондовий ринок в акції надійних (недефолтних) емітентів і чекати ознак зміни тренду. Як тільки вони з"являться - виходити з ринку, закривати позиції. Думаю, що є підстави зростання індексу ПФТС до позначки 500-600, бо наш ринок був реально недооціненим.

ML 13/05/2009 10:17

Дякую за відповіді. Все ж таки буду входити на ринок в серпні-вересні.
Може вже й друге дно буде видно. Хоча до виборів не дадуть.
Мій бізнес має явно виражену сезонність: червень-липень.
Ризик контролюю сам.
А далі буду триматися спеціалістів, скоріш за все вибиру Вас.
Так що удачі, побільше інсайду і до зустрічі на "швидкісній доріжці"

pentsak@kmbs.com.ua 13/05/2009 13:13

Дякую, і Вам успіхів, чекаємо до серпня з великим "інвестиційним портфелем"!

gost99 28/05/2009 18:50

Чому при визначенні курсу грн ви не враховуєте грошову масу і резерви Нацбанку?
Для чого ви посилаєтесь на Тігіпко? Це піар чи, по-вашому, до його висловлень варто відноситись як до висловлень Н. Рубіні?
Щодо українського фондового ринку. Ви правильно почали з ігрових автоматів.
Поки що ми маємо справу з азартною грою, з усіма ії складовими.

Dr Daniel 01/06/2012 23:00

ФІНАНСОВІ ПОСЛУГИ АНОНС

Добре сер день / Madam:

Отримання кредиту законних завжди були великою проблемою для клієнтів, які мають фінансові потреби. Питання кредиту та застави є чимось, що клієнти завжди турбуються про те, коли шукає кредит від законного кредитора. Але КОРИСТЬ ФІНАНСОВІ ІНК .. зробив те, що різниця в кредитуванні промисловості. Ми можемо організувати кредит діапазоні від $ 5000. до $ 500,000.000

Наші послуги включають наступне:
консолідація заборгованості
друга заставна
бізнес-кредити
Персональні кредити
міжнародні кредити

Немає соціального забезпечення і немає кредитної перевірки, 100% гарантії. Все, що вам потрібно зробити, це повідомити нам, що саме ви хочете, і ми, безумовно, зробити мрію реальністю. КОРИСТЬ ФІНАНСОВІ ІНК говорить ТАК, коли ваш банків сказати НІ. Нарешті, ми фінансуємо невеликі фірми кредиту масштабу, посередників, малі фінансові інститути для нас необмежений капітал. Більш детальну інформацію йти про закупівлю кредиту, зв'яжіться

Додати коментар
RedTram Україна