Велика 7 продає ієну під час першої спільної інтервенції

18 Марта'11

Країни великої сімки домовилися про спільну інтервенцію на валютному ринку вперше, більш ніж за 10 років після зльоту японської валюти, щоб допомогти відновленню країни після землетрусу 11 березня.

Японія почала діяти, що призвело до падіння валюти на 3,4% на фоні долара станом на 13.36 за токійським часом. Міністр фінансів Японії Йошіхіко Нода заявив сьогодні про те, що кожен член великої сімки буде продавати ієну з моменту відкриття торгів. Велика сімка в заяві після конференції закликала міністрів фінансів і керівників ЦБ «забезпечувати всіляке сприяння » Японії.

Японський ЦБ повторив свою обіцянку продовжувати «потужне монетарне послаблення », так як політики прагнуть уникнути рецесії. Індекс Nikkei 225 виріс після заяв, відігравши втрати до 12% після землетрусу і цунамі, через які загинули тисячі людей і які призвели до відключень енергії по всій країні, а також до витоку радіації на АЕС. На фоні долара ієна була на рівні 81.70, у той час як на фоні євро вона впала на 3.8% до 114.93. Індекс Nikkei 225 виріс на 2.8%. Японська інтервенція сьогодні була першою з вересня, коли валюта зросла до 82.88, що стало максимальним рівнем з 1995 року.

Йошіхіко Нода і Каору Йосано - міністр економіки і фіскальної політики, прагнуть придушити спекуляцію, через яку зростала ієна вчора. Нода заявив про те, що ринки нервують, але Йосано сказав, що нема підстав стверджувати, що національні страхові компанії повертають зарубіжні активи для того, щоб профінансувати відновлення після катастрофи. Масаакі Ширакава, глава Банку Японії 13 березня заявив про те, що він готовий «вливати» масивну ліквідність для забезпечення стабільності.

За матеріалами Bloomberg

Добавить комментарий
RedTram Украина