Інвестори очікують дефолту Ірландії і Греції

26 Января'11

Теги: дефолт

Інвестори очікують дефолту Ірландії і Греції і виходу з єврозони щонайменше однієї країни до 2016 року. В питанні про те, чи загрожує єврозоні остаточний колапс, думки експертів розділилися майже порівну.

59% висловлюються за скорочення єврозони, причому 11% вважають, що це станеться цього року. Інвестори сумніваються, чи загрожує дефолт Португалії, але більшість покладають свої сподівання на Іспанію.

Такі висновки інвесторів потребують вживання екстрених заходів по залученню додаткових засобів для підтримки країн, що опинилися в борговій кризі. Раніше навіть створення фонду розміром в трильйон євро і надання повномасштабної допомоги Греції і Ірландії не заспокоїло інвесторів. Тому це питання винесено сьогодні на розгляд у порядку денному на форумі в швейцарському гірськолижному курорті Давос, де прийматимуть участь Меркель, Саркозі та президент Європейського центрального банку Жан-Клод Тріше. Форум також відвідає 2500 чиновників, банкірів і економістів з цілого світу.

"Хвороби Європи були підліковані, але доки для цього використовували лише пластир. Декілька країн-учасниць єврозони не слідували встановленим вимогам і тим самим викопали собі глибоку яму", - вважає старший віце-президент Indiana Trust Company Тед Джарвіс.

"Набагато вірогіднішим розвитком подій, ніж розвал єврозони, є реструктуризація боргів деяких країн, - говорить Наріман Бехравеш з IHS. - Це станеться швидше раніше, ніж пізніше".

"Те, що відбувається в єврозоні, є одним з найбільших ризиків для світової економіки", - говорить професор Нью-Йоркського університету Нуріель Рубіні на Всесвітньо-економічному форумі в Давосі. Глава ЄЦБ раніше називав можливість виходу однієї держави із єврозони "абсурдними гіпотезами". Втім, деякі економісти в цьому не упевнені. Так, професор Массачусетського технологічного інституту Саймон Джонсон вважає, що єврозону можливо покинуть Греція і Португалія. Тим часом, опитані інвестори Bloomberg не змогли дати єдиної відповіді на питання про те, чи загрожує єврозоні остаточний колапс. 45% респондентів, які вірять в грядущий розвал єврозони, чекають його не раніше, ніж через 5 років. Ще 48% опитаних сказали, що цього ніколи не буде.

"Дуже важко уявити собі сценарій, в якому євро чекає крах", - відзначає Кенет Брукс з Lloyds TSB. - Політичні інвестиції в цей проект були дуже великими, а борговий ринок Європи є зараз найбільшим в світі.

За матеріалами Bloomberg

Добавить комментарий
RedTram Украина