Фонди кличуть повернутися

16 Июня'09

Теги: КУА, инвестирование, фондовый рынок, акции, инвестор

У найближчі місяці буде найкращий час для вкладення грошей в інвестиційні фонди. Хоча масового повернення населення в ІСІ очікують далеко не всі.

Опитані "ЭИ" керуючі компанії очікують повернення інвесторів в інвестиційні фонди. "Ми припускаємо, що "явочним порядком" клієнти повернуться на ринок наприкінці року, хоча найбільш вдалий час для інвестування - нинішній. У травні ми запустили перший в Україні відкритий фонд акцій - "Кінто-Еквіті". Сумнівів, що зараз ідеальний час для входження в такий фонд, у нас немає. Наскільки вдасться втілити всі наші плани, покаже час", - відзначив президент КУА "КІНТО" Сергій Оксанич.

Він посилається на дослідження, яке було проведено кілька років тому американським дослідним центром Dalbar на тему вкладень у відкриті фонди. Результати показали, що під час бичачого тренда, який тривав до початку 2000 р., індекс S&P 500 у середньому додавав по 16% на рік. У той же час середній американський фонд акцій показував середню прибутковість 13,8% на рік.

"Найбільш приголомшуючим відкриттям стало те, що середньостатистичний інвестор відкритих фондів одержав усього лише 7% на рік. Чому? Тому, що щораз він вибирав неправильний час для входу і виходу з ринку. Тому немає нічого дивного в тому, що його прибутковість програла прибутковості фонду", - відзначив Оксанич.

Його точку зору підтверджує директор КУА "АРТ Капітал Менеджмент" Леонід Городецький, який теж наголошує на фонді акцій. "Ми поміняли стратегію нашого відкритого фонду "Надбання" на помірковано ризиковану і зробили його фондом ліквідних акцій. Зараз саме в такі фонди доцільно інвестувати інвесторові-початківцю. Думаю, що час для інвестування зараз гарний, на руках у населення велика кількість ресурсів, на ринках намітилася тенденція до зростання. Час купувати", - вважає він.

Коли ситуація у фінансовій системі почне поліпшуватися, заробити дуже гарну прибутковість буде складно. Проте, Городецький сумнівається у швидкому поверненні вкладників. "Швидше за все, повертаючись, приватні інвестори будуть іти в самостійне інвестування, у фонди підуть після того, як вони вже відіграють своє падіння", - сказав експерт.

Цієї песимістичної точки зору дотримується і керуючий активами КУА Parex Asset Management Ukraine Олексій Дударенко. Компанія, що управляє переважно відкритими фондами, відчула сильний відтік вкладів під час паніки минулого року. До кінця цього року експерт не передбачає масового повернення населення в ІСІ.

"Занадто вже багато факторів нестабільності існує в Україні. Це й усе ще не згаслий страх нового витка девальвації, і не до кінця зрозуміла ситуація в економіці, майбутні вибори президента. Зрештою криза дуже сильно вдарила по доходах населення, а тому питання про вкладення в ІСІ не буде першочерговим для багатьох", - пояснив Дударенко.

Втім, є на ринку ІСІ й оптимісти. Генеральний директор КУА Concorde Asset Management Григорій Пелех вважає, що масове повернення клієнтів у фонди вже відбувається і до кінця року виявиться ще більшим. "Воно уже є. Наша мета - показати позитивний результат і, як мінімум, привести показник ціни інвестиційного сертифіката до номінальної вартості і значно збільшити сукупну вартість чистих активів", - сказав він.

Але масового повернення приватних інвесторів компанії очікують тільки в наступному році. "Ринок оживе до кінця 2009 р., хоча про бум мова поки не йде. Обов'язково з'являться нові клієнти, більш активно стануть повертатися старі. А вже в 2010-му чекайте масового повернення інвесторів на ринок", - говорить Сергій Оксанич.

За матеріалами Экономические Известия

RedTram Украина