Льоня Голубков не вірить у пророцтва племені майя (статья на украинском)

Теги: инвестор, фондовый рынок, капитал, кризис, инфляция, денежные средства

«Ніщо не виникає з нічого і не зникає без сліду» Начебто й перлина вселенської мудрості, а сумніви викликає...

Коли починаєш регулярно мати справу з фетішем, який є еквівалентом будь-чого, на що накладає ненаситне око людина, розумієш:

А. гроші можуть виникнути з нічого;

Б. гроші можуть зникнути, не залишивши по собі нерідко ніякого сліду.

Нажити багато грошей – хоробрість; зберегти їх – мудрість; вміло розпоряджатися – мистецтво.

Звісно, «гроші» – це надто абстрактно. Мова про поняття більш широке – про капітали. Їхнє накопичення може вартувати життів та спокою представників не одного покоління. Війни, революції, бунти, зради, фінансові кризи – далеко не повний перелік катаклізмів, до виру яких людина потрапляє здебільшого в якості піщинки. Накопичене роками, десятиліттями та навіть століттями може бути втрачене за мить, зникнути без сліду. Результат? Занепади родів, династій, зникнення потужних виробничих імперій, а інколи загибель й розколи цілих країн. Загублені або вдало переписані кимсь сторінки Книги Історії можуть не полишити в людській пам’яті навіть згадки про таких «лузерів»…

Тому зникнути без сліду - цілком реально.

Без сліду. Але куди?

Накопичити капітал важко. Наскільки легко його втримати? Можна зарити глибоко в землю або замурувати за припічком. Таке збереження, на перший погляд, видається безпечним. Та людська пам’ять здатна до різних витівок: нерідкими є випадки, коли горе-власники забувають місця своїх схованок. Інший жонглер людських доль – інфляція. Вона повільно точить номінали не лише «керенок» та «катеринок», а й доларів. Скарб із захованого горщика може перетворитися на купку струхлявілих папірців, які викине на сміття розчарований нащадок.

Не втратити накопичене набагато важче, ніж «зробити» капітал. Небезпек навколо доволі: від внутрішніх – банальних грабіжників та підступних шахраїв, пристрасних до пори жінок-вамп, нечесних на руку управляючих майном та інтриг конкурентів; до зовнішніх – згадуваних фінансових криз, змін урядів та курсів, форс-мажорів у вигляді цунамі та вивержень вулканів. Чи виріти в «пророцтва» племені майя про кінець світу в грудні 2012 року? Якщо їм вірити, то слід вже сьогодні розслабитися, лягти на дивані й чекати на колективну смерть. Коли всі разом – не прикро. Навіть фондові ринки по всьому світу обваляться одночасно …

Насправді, в світі досить багато грошей і вистачити їх може на всіх. Бідними ж люди залишаються з трьох причин: 1) вони платять за власні помилки, 2) вони платять за чужі помилки, 3) вони нехтують вигодою від помилок інших.

Про новий блоговий проект

В минулому циклі блогів я давав поради, як накопичити та примножити свої капітали, обравши оптимальний шлях для інвестування. В новому циклі йтиметься про шляхи не просто накопичення та примноження, а перш за все збереження накопиченого. Інвестиції будуть ключовим об’єктом розгляду. Але не лише. Пропозицій щодо інвестування сьогодні доcтатньо. Головне, не потрапити в лещата єлейних обіцянок та жорсткого «кідалова» на виході.

Форма проекту – багатосерійна, точніше багатоблогова казка для дорослих. Герой блого-казки - українізований, відомий ще з середини 90-х Льоня Голубков, прізвище якого свідомо змінено. Тепер він – Льоня Голубко. Це підприємець середньої руки, який заробив певну, порівняно чималу суму грошей. На початку казки Льоня змальовується як дуже поширений «підматрасний» інвестор. Але його мозок уже уражений ідеєю вкласти свої капітали з метою примноження та більш ефективного збереження. Льоня починає діяти методом спроб та помилок. Навколо його ще невкладених капіталів поступово гуртується ціла «відьмацька» зграя – злодіїв, шахраїв та інших нечесних на руку створінь, які прагнуть заволодіти його майном. Оскільки сюжет казковий, то, відповідно, відьмацьке кодло справжнє – відьми, мольфари, перевертні, упирі та інша фольклорна нечисть…

Чому президент КІНТО Оксаніч вже вдруге (після Колобка) вдається до казкового жанру? Дуже просто. Понятійний апарат людини починає формуватися в глибокому дитинстві. Ще не будучи до кінця свідомими, ми засвоюємо відповідні образи та навчаємося розрізняти добрих від поганих, «своїх» від «чужих». Складну «інвестиційну» проблематику я навмисно представляю у спрощеному, казковому форматі. Яскравий «рекламний» образ Льоні лише допомагає в цьому: ще в 90-х кумедний простосердий персонаж вкладав свої кровно зароблені в фінансову піраміду МММ, мріючи про казкове збагачення. Образ Льоні вічний…

І ще розкрию таємницю. При підготовці даного проекту мною були залучені знання багатьох спеціалістів з різних галузей. Це і кримінологи, які дали портрети кримінальних явищ; і психологи, що проконсультували з питань поведінки жертви та злочинця під час шахрайського маневру; і судді, які поділилися зі мною інформацією про деякі справи по фінансових аферах; і журналісти, котрі проводили незалежні розслідування; й історики, які змалювали портрети цілих епох та перекинули місточки від минулого до тепер. Зібрано було також чимало аналітичного матеріалу щодо прогалин у вітчизняному законодавстві.

Тому казка – до речі, вона ще не має назви – схожа на казку хіба що ззовні… Все інше, у том числі й наша заможність, залежить від наших власних рішень.

За матеріалами KINTO

RedTram Украина