Гола правда про те, чому колобок пішов у президенти. Постскриптуп.(статья на украинском)

Чому я зробив майбутнім Президентом Колобка, зрозумілим стає з попереднього блогу, в якому повний апгрейд казки закінчився висуванням Колобка від громади, що усвідомлює безперспективність проходження на вищу керівну посаду в лісі таких маргіналів як Ведмідь, Вовк і Лисиця.

Сергій Оксаніч, президент компанії КУА ВАТ "КІНТО"

Взагалі, після кожного творчого проекту (а до нього я відношу і свій апгрейд казки про Колобка) виникає не менш творча «пояснювальна записка» на тему, а навіщо, власне, було городити город. Тому цей блог – своєрідне «кіно про кіно».

По-перше, я безмірно вдячний своїм читачам за те, що вони, знайомлячись із історіями про Колобка, непокоїлися про моє психічне і фізичне здоров’я: боялися, що я зловживаю спиртними напоями або що підхопив грип.

І результатом дії алколоїдів чи сильнодіючих противірусних ліків стали галюцинації про шматок тіста, що вміє переконливо «розкатувати» пенсійну тему.

Друзі і колеги почали називати мене казкарем, а ті, кому щось потрібно, навіть Андерсеном.

Хочу заспокоїти усіх – спиртним не зловживаю, і грип на мене поки не напав. Що ж до вправ у царині народної творчості… Вони мені сподобалися, і я вирішив розвивати «казковий» цикл. Тим більше, що незабаром після виходу перших казкових блогів, я зустрів мінімум двох блогерів, які підхопили цей стиль. Хоча поруч – досі незаймані ніші легенд та міфів.

Отже, маю адептів казкового жанру в блогерстві, і тепер спокійний: якщо в нашій країні станеться несподіваний наступ на свободу слова, ми, блогери-казкарі, не пропадемо, а дякуючи дядьку Езопу, будемо й далі сіяти добре та вічне. Побачите, всіх інших заборонять та люструють, а ми – залишимось.

По-друге, відповім серйозно, чому мене «занесло» в казки, і я трохи поексплуатував Колобка. Справа в тім, що наша свідомість є згустком стереотипів.

Так, якщо до вас у барі підсяде жінка з червоними очима, ви відсахнетеся від неї і тікатимете куди подалі: цей колір уособлює, згідно наших настанов, небезпеку (сигнал «стоп» або «обережно»).

Якщо ж на вашому шляху зустрінеться зеленоока красуня, то шансів утекти від такої спокуси у вас набагато менше…

Казки «впорядковують» нашу свідомість з раннього дитинства. Колобок – розумний, добрий, хитрий і незалежний. Звірі на його шляху – хижі, небезпечні та голодні. Такі елементарні речі блогер-казкар не повинен довго пояснювати, вибудовуючи складне мереживо сюжетно-психологічних ліній.

Читач все знає краще за автора! Але читач не здогадується, які небезпеки для пенсійних фондів ховають у собі дії бандикуватих ведмедів, чи супер-інтелектуальних вовків, або ж наділених необмеженими владними повноваженнями лисичок.

І завдання блогера – пояснити складні речі через прості образи…

Коли ж виявляється, що кримінальна трійця звірів схиблена на боротьбі за президентсько-королівське крісло, то стає зрозумілим, що це казка – з поганим кінцем, а нації колобків, якщо вона не згуртується, буде від них непереливки. І це читач також дуже добре розуміє. На жаль, націю колобків напекти просто лише в казці. І справжнього президента обрати, і поганців прогнати…

Третій мотив. Пенсійна проблематика дуже складна для розуміння. І тут закладена серйозна небезпека ймовірних маніпуляцій. В «минулому» житті я викладав студентам Наргоспу фінанси. І звик пояснювати макро- та мікро-економічні процеси через схеми, діаграми, статистичні викладки та задачі. Шкодую, що за моєї викладацької практики мені не спало на думку роз’яснювати складні речі, збуджуючи «елементарні часточки» свідомості.

Хто сказав, що в засадах економічної теорії не можна знайти місця для казкових сюжетів?

Особливості функціонування державних фінансів в діалогах мультяшних персонажів, схожих на фігурантів тогочасного політикуму… Сто проти одного, що за такі експерименти в ті роки я попрощався би з професією. А ось студенти склали б іспити на «відмінно».

Між іншим, нинішній мій колега по блогерству Борис Кушнірук був одним з найяскравіших студентів в моєму викладацькому житті.

Четверте, мета моєї блогерської активності носить просвітницький характер.

Думаю, всі давно зрозуміли, що я не ставлю перед собою завдань заробляти політичні дивіденди. Умовна політизація казки про Колобка відбулася спонтанно: погодьтеся, не згадати виборчу тему було важко. Тим більше, що саме від позиції наступного Президента України (не казкового, а справжнього в усіх сенсах) залежить, чи відбудеться в країні пенсійна реформа.

Поки що вона буксує «на переправі», і буде продовжувати копирсатися там аж до поки її не проштовхне уперед прогресивна та далекоглядна влада.

Усім нам відомо: якщо на небі займаються зірки, це комусь та потрібно. І якщо вони там не займаються - також чийсь умисел. Поки що на пенсійному небосхилі темно, хоч оком світи. Найгірше те, що в суспільстві відсутня будь-яка громадська думка з цього питання. Та й звідки б їй взятися, якщо немає жодного інформаційного каналу, з якого громадяни України могли б отримувати адекватні відомості про можливості свого пенсійного забезпечення?!

І не про теперішніх пенсіонерів мова. Йдеться про нинішніх тридцяти-сорокарічних, які могли б взяти участь у пенсійних програмах із забезпечення свого майбутнього. Вони просто не знають, що третій рівень пенсійної реформи (недержавні пенсійні фонди) вже працює. Мої аналітики раз-у-раз моніторять інформаційний простір. Поки висновки невтішні: мій блог – чи не єдине системне джерело такої інформації…

І по-п’яте. Казка залишиться казкою, а казкар у цьому випадку пошиється в дурні, якщо не відбудеться нічого, що б перетворило казку на реальність. Я не просто казкар, я сам прикладаю багато зусиль для втілення, здавалось би, казкових ідей у життя.

Моя блогова активність – це тільки верхівка айсберга. Я переконаний, наступний Президент України не має жодного шансу не матеріалізувати пенсійні проекти. Це стане дуже важливим кроком на шляху до заможності не лише окремих громадян, а й держави в цілому. Тому в наступному блозі я підкажу майбутньому Президенту, що саме він має зробити в цьому напрямку.

А поки що… ми з однодумцями, не гаючи часу, розпочинаємо зйомки мультфільму про пенсійну реформу, адже рейтинги Колобка сьогодні перевищують усі прогнози (між нами, за даними незалежного Інституту вірусології, якщо вибори Президента були б завтра, то Колобок набрав би 52% голосів виборців!). Тож, радійте, наш пенсійний Колобок перейшов на стадію продакшн, і незабаром ми його до вас «викотимо»…

За матеріалами KINTO

RedTram Украина