Скільки коштує переплата податків?

10 July'09

Tags: crysis, VAT, bond, NBU

За даними Рахункової палати, у I кварталі 2009 року сума податків і зборів, яку компанії сплатили понад свої зобов’язання перед держбюджетом, становила 14 млрд грн. За повідомленням Секретаріату президента, за січень–квітень сума переплат зросла на 2,8 млрд грн, за минулий рік — більш ніж на 5 млрд грн.

Подібний авансовий збір податків — один зі способів, за допомогою якого уряду вдається наповнювати держбюджет під час кризи. Дефіцит скарбниці також компенсує НБУ — шляхом придбання держоблігацій. Крім того, за інформацією Секретаріату президента, ДПАУ накопичує заборгованість із повернення ПДВ — з початку року сума невідшкодованого податку зросла на 704,4 млн грн, до 13,5 млрд грн (на 1 травня).

В той же час у Міністерстві фінансів спростовують заяву Рахункової палати про те, що перевиконання держбюджету в I кварталі відбулося завдяки невідшкодуванню ПДВ. За словами в. о. міністра фінансів Ігоря Уманського, зростання боргу з ПДВ пов’язане з невідповідністю даних платників і податкової про обсяг податку, що підлягає відшкодуванню.

-------------------------------

Доходи держбюджету на 2009 рік визначені в розмірі 238,9 млрд грн, зокрема загального фонду держбюджету — 183,698 млрд грн. Видатки держбюджету становлять 267,39 млрд грн, у тому числі загального фонду — 193,358 млрд грн. Граничний розмір дефіциту держбюджету — 31,178 млрд грн.

За матеріалами "Контракти"

Top

RedTram Ukraine